Skuteczna sprzedaż nieruchomości na 100 portalach!

O tym jak wykorzystaliśmy pierwszy zastrzyk gotówki od inwestorów.

Hej. Minął ponad rok od czasu, gdy AIP Seed Capital oraz inwestorzy prywatni dofinansowali nas kwotą 200.000 zł w ramach pierwszej transzy inwestycyjnej. Po tym roku pierwsza dobra informacja dla naszych inwestorów jest taka, że … nie upadliśmy, tak jak mówi większość statystyk dotyczących start-upów. Ale żarty na bok, najważniejsze, że dziś możemy skromnie potwierdzić: kapitał ten pozwolił nam rozwinąć skrzydła, a nawet skierować firmę w strony, których początkowo w ogóle nie przewidywaliśmy.

1. Zastrzyk gotówki

W wakacje 2015 roku wygraliśmy XVII edycję AIP Seed Capital. Spośród kilkudziesięciu pomysłów Komitet Inwestycyjny pozytywnie ocenił trzy, wśród nich nas. Otrzymaliśmy gotówkę na rozwój systemu 100portali.pl - który służy do wysyłania jednym kliknięciem ogłoszenia na ponad 100 znanych serwisów nieruchomości. System pomyślany był jako swego rodzaju agregat, który w jednym miejscu przyjmuje treść i zdjęcia, a następnie automatycznie wysyła je do współpracujących znanych już na rynku serwisów (Gratka.pl, Oferty.net, Morizon.pl, Otodom.pl, Olx.pl i wiele innych).

2. Zmiany, zmiany, zmiany

Początkowo za pomocą 100portali.pl użytkownicy prywatni mogli jedynie dodawać ogłoszenia, jednym kliknięciem na wiele innych platform. Obsłużyliśmy już ponad 1600 użytkowników. Jednak po pierwszych miesiącach istnienia spółki stwierdziliśmy, że rozszerzymy naszą ofertę o wyszukiwanie ogłoszeń i w jednej wyszukiwarce na stronie głównej początkowo umieśliliśmy ponad milion ofert od znanych wydawców (Szybko.pl, KRN.pl, Czaszamieszkac.pl i nasze 100portali.pl). Obecnie nadal testujemy to rozwiązanie, które jest we wczesnej fazie rozwoju. W 2017 roku dopracujemy tą część serwisu i udostępnimy tutaj ogłoszenia z opcją monitoringu wszystkich ofert prywatnych z całej Polski - dedykowaną przede wszystkim zawodowcom rynku nieruchomości. Ta część naszego systemu będzie miała elementy CRM’u służącego do monitorowania świeżych ogłoszeń na rynku nieruchomości.

3. Jeszcze więcej pomysłów

Pomysłów na rozwój mamy więcej, a na szczęcie okazało się, że środków wystarczy nam na zrealizowanie jednego bardzo istotnego dla naszych przychodów oraz planowanej strategii. Po niemal pół roku istnienia spółki zdecydowaliśmy się na zakup działającego na lokalnym rynku, znanego biura pośrednictwa. EMKA Nieruchomości istnieje od 2007 roku i obsługuje klientów w Toruniu, Bydgoszczy, Świeciu, Grudziądzu i Gdańsku. W pierwszej kolejności przystąpiliśmy do opracowania strategii rozwoju w skali regionalnej i ogólnopolskiej, budowy nowej witryny internetowej oraz unowocześnienia marketingu. Warto nadmienić, że sprzyjają nam ustawowe zmiany na rynku, ponieważ planowana zmiana Ustawy o Gospodarce Nieruchomościami zakłada możliwość zawierania umów z klientami w formie elektronicznej, co w naszym przypadku będzie szybko możliwe dzięki doświadczeniom z budowy systemu 100portali.pl, w ramach którego funkcjonuje ciekawa opcja pod nazwą Wirtualny Agent.

4. Inwestor poszukiwany

W planach na rok 2017 wyklarowały się wyraźnie dwa działy, w których chciałbym zachęcić inwestorów do uruchomienia drugiej transzy. Szukamy inwestorów, którzy zauważą potencjał:

  • EMKA Nieruchomości - jako biura ogólnopolskiego, oraz

  • 100portali.pl, jako serwisu, który oprócz dodawania ogłoszeń pozwala też na wyszukiwanie i stały monitoring świeżych ofert na wszystkich portalach, z dostępem w abonamentowym w modelu B2B (dla docelowego rynku ponad 5000 firm z branży nieruchomości) oraz B2C.Na forach start-upowych czasem widzę wpisy o tym, że nie zakłada się start’upu, tylko FIRMĘ. Taką, która od początku lub dosłownie za chwilę ma zacząć zarabiać pieniądze. W 100% zgadzam się z tym stwierdzeniem. Mam nadzieję, że inwestorzy badając nasze plany na przyszłość zauważą, że działamy kreatywnie, mamy realne ambicje i przekładamy je na konkretne wyniki finansowe, aby w przyszłości uzyskać zadowalającą stopę zwrotu.

Pozdrawiam,

Mariusz

Opublikowane w dniu 2016/08/29 o 11:19 przez , tags

If you liked this article you can add me to Twitter