Skuteczna sprzedaż nieruchomości na 100 portalach!

O transakcji za 6 mln zł*, zrealizowanej z pomocą prostego pomysłu.

Czy proste pomysły działają również w przypadku transakcji opiewających na miliony złotych? Okazuje się, że jest to jak najbardziej możliwe. W tym przypadku chodzi o transakcję za 6 mln zł*. Sprawa dotyczy sprzedaży fantastycznej nieruchomości położonej w Trójmieście z przepięknym widokiem na zatokę. Wymarzone miejsce dla osób, które osiągnęły w życiu sukces finansowy i planują zamieszkać w prestiżowym miejscu. Moim skromnym zdaniem to jedyna taka lokalizacja w Polsce - wyobraźcie sobie poranną kawę na tarasie z malowniczym widokiem na Zatokę Gdańską - port jachtowy z Darem Pomorza, panoramę Gdyni z Sea Towers i w oddali Mierzeję Helską. Tuż obok plaża, bulwar, okazałe rezydencje. Działka ma powierzchnię ponad 1400 m2. Sprzedała się m.in. dzięki temu prostemu zabiegowi.

Tak, tak. Wzrok Was nie myli, chodzi właśnie o tą małą tabliczkę z numerem telefonu. Jest to najskuteczniejsza reklama lokalna. Może też być baner powieszony na płocie lub elewacji (czasem zastępowany przez prześcieradło, o czym piszę tutaj), forma nie ma akurat większego znaczenia. Ważne, że poszukujący nieruchomości mają bezpośredni kontakt z właścicielem.

Akurat w tym przypadku, gdy dowiedziałem się o planowanej sprzedaży od razu pomyślałem, że w tak prestiżowym miejscu bywa dużo osób. Na pobliskie wzgórze widokowe przyjeżdzają tabuny turystów, a sąsiedzi albo sami są dosyć majętni, albo mają takich właśnie znajomych. Zatem w naturalny sposób prosiło się o umieszczenie reklamy bezpośrednio na działce. Był to jak się okazuje strzał w “10”. Właściciel odebrał ponad 200 telefonów od zainteresowanych. Większość z nich pytała “za ile ten domek?”. Chodziło im o nadgryziony zębem czasu stary dom. Odpowiedź, którą otrzymywali była bardzo zaskakująca: “Domek jest za darmo, ale działka z tym widokiem kosztuje…i tu padała konkretna kwota”

Jeden z klientów wiele miesięcy przymierzał się do zakupu. W międzyczasie pojawił się też drugi poważnie zainteresowany zakupem. Mało brakowało, a doszłoby między nimi do licytacji. Ostatecznie umowę przedstępną podpisał klient, który planuje w tym miejscu wspaniałą rezydencję. Myślę, że parę osób z branży nieruchomości będzie chciało opisać tę inwestycję, gdy już będzie ukończona.

Na przykładzie tego domu mogę z całą pewnością powiedzieć, że miejsce, w którym mieszkamy ma bezpośredni wpływ na ludzki charakter. Zawsze czuję to w rozmowie z klientami, a tym bardziej z takimi otwartymi na świat dotychczasowymi właścicielami opisywanej dzisiaj działki. Nowi właściciele otrzymują zatem za coś więcej niż tylko 1400 m2 z pięknym widokiem. Podstawowa wartość tej działki, to przede wszystkim pozytywna energia, która otacza to miejsce.

Kilka razy miałem przyjemność delektować się na tym tarasie gorącym kubkiem kawy, wspaniałym towarzystwem i tym widokiem.

Polecam korzystać z tak prostej reklamy - baner na nieruchomość jest tani, skuteczny i można go u nas zamówić z wysyłką w 48h. Sprzedając dom trzeba działać dwutorowo: lokalnie (poprzez baner) i globalnie (przez portale internetowe). Docieramy wtedy do najszerszej publiczności.

Pozdrawiam, Mariusz

*Gwiazdka przy cenie oznacza, że 6 mln zł było ceną ofertową, a nie transakcyjną. Taką cenę publikowało np. biuro EMKA Nieruchomości. Strony postanowiły nie ujawniać ostatecznie wynegocjowanej kwoty.

Opublikowane w dniu 2016/02/12 o 21:58 przez , tags , , ,

If you liked this article you can add me to Twitter