Skuteczna sprzedaż nieruchomości na 100 portalach!

Baner na nieruchomość: dobry pomysł, czy desperacja?

Na www.stoportali.pl udostępniliśmy możliwość zakupu banerów na nieruchomość, drukowanych przez profesjonalną firmę reklamową. Jest to taki dodatek do naszej usługi podstawowej, czyli dodania jednym kliknięciem prywatnej oferty nawet na 100 portali ogłoszeniowych. W ten sposób zapewniasz sobie najlepszą reklamę globalną i za jednym zamachem kupujesz najlepsze narzędzie do reklamy lokalnej. Takie “wash&go” w branży nieruchomości. Z mojego doświadczenia wynika, że klienci chętnie korzystają z tej formy promocji. Czasem wybierają profesjonalne metody, takie jak nasze, a czasem takie niecodzienne, domowe sposoby, jak na zdjęciu poniżej:

Zauważyłem tą radosną samoróbkę, wykonaną w zasadzie bezkosztowo, jadąc ostatnio z pracy do domu. Można o tym projekcie myśleć trojako. Po pierwsze, być może klienta ciśnie kredyt we frankach i nie ma na zakup baneru nawet kilkadziesiąt złotych. Po drugie, klient może i ma te środki, ale chce zwrócić na siebie szczególną uwagę, zgodnie z jedną z zasad skutecznego marketingu, że nieważne jak, ważne że się o czymś mówi. Rzeczywiście, jak widzicie, twórca zwrócił uwagę publiczności do tego stopnia, że postanowiłem zdjęcie umieścić na blogu i zareklamować bezpłatnie starania właściciela. Numeru nie zmianiałem celowo, jest to nieruchomość w Toruniu, Na Skarpie, w wieżowcu w pobliżu Obi. Właścicielowi życzę powodzenia. Czasem spółdzielnie/wspólnoty mieszkaniowe zakazują wywieszenia reklam (nieważne, czy w formie banerów, czy prześcieradeł) z powodów czysto estetycznych. Tłumaczą, że takie działanie wkracza w obszar części wspólnych lub buduje niepożądany wizerunek nieruchomości, wrażenie, że mieszkanie w danej lokalizacji nie jest korzystne, bo są osoby chcące pozbyć się lokalu wszelkimi sposobami. O ile istnieją uchwały walnych zgromadzeń regulujące takie działania, to należy się do nich bezwględnie stosować. Jednak jeśli kwestia ta pozostaje nieuregulowana, to należy uznać, że czyn nie zabroniony jest czynem dozwolonym. W ciągu ostatnich 12 lat spotkałem się raptem kilka razy z wewnętrznymi przepisami, które wdrażały konkretne opłaty za wywieszenie banerów, np. w wysokości 50zł/m2 miesięcznie. Zatem najpierw wykonajcie telefon do swojego zarządcy i zapytajcie o to, czy jest to u Was uregulowane, czy nie. No i wreszcie po trzecie, może klient zamówił baner i właśnie na niego czeka…

Ogłoszenia w internecie, to podstawa, bez której obecnie obejść się po prostu nie można. A co do banerów, to osobiście uważam, że sprawdzają się wyśmienicie. Wielokrotnie udało mi się sprzedać nieruchomość już w pierwszych tygodniach tylko dlatego, że o ofercie od razu dowiedzieli się sąsiedzi. Dalej wieść rozchodziła się wśród członków rodziny sąsiadów, ich znajomych i znajomych znajomych oraz przygodnych spacerowiczów i przejezdnych. Ten łańcuszek staje się dosyć długi, bo o tym, że wystawione jest na sprzedaż jakieś mieszkanie, czy dom dowiaduje się o więcej osób niż możemy sądzić. Mówi się, że na świecie sieć połączeń pomiędzy ludźmi sięga do 6 kroków oddalenia (o teorii 6 stopni separacji Milgrama więcej znajdziesz np.: tutaj), co mniej więcej znaczy tyle, że w 6 stopniu znajomości Twoim kumplem jest każdy na Ziemi. Nie znaczy to oczywiście, że Brad Pitt za chwilę dowie się o Twojej nieruchomości, no chyba, że jest to karaibska wyspa w kształcie serca :).

Wracając do meritum, jeśli naprawdę zależy Ci na przyspieszeniu działań i dokonaniu transakcji, to dodaj profesjonalny baner na listę najbliższych zakupów. Koszt z przesyłką w wysokości 79 zł lub 97 zł nie jest wysoki, a jest na pewno o niebo tańszy w stosunku do identycznych działań Pośredników z teczką w ręku (no musiałem to napisać).

W naszej ofercie baner na nieruchomość można kupić już na początku współpracy lub wtedy gdy ogłoszenie jest przedłużane na kolejny okres.

Jeśli jesteś naszym nowym klientem, to kliknij “Dodaj ogłoszenie” i po wypełnieniu formularza z treścią Twojej oferty, na dole strony zaznacz w okienku opcję. Wąski pasek rozwinie się i będziesz mógł wybrać, czy chodzi o nieruchomość na sprzedaż, czy wynajem (takie hasło pojawi się na górze baneru). Potem zdecyduj, czy chcesz większy, czy mniejszy rozmiar - wystarczy kliknąć kropkę obok odpowiedniej ramki. Wymiary pasują na praktycznie każdy balkon, a mocowanie z użyciem metalowych oczek jest dziecinnie proste, bo można użyć zwykłego sznurka lub plastikowych zapinek (do kupienia w każdym sklepie budowlanym). Do wyboru mamy rozmiary 120 cm*90 cm oraz 150 cm*120 cm. Jeśli jest już gotowa treść ogłoszenia, to numer telefonu podany przez Ciebie zostanie automatycznie przeniesiony do pola z numerem, który będzie wydrukowany na banerze. Pod numerem umieśliliśmy hasło “bezpośrednio”, aby było wiadomo, że oferujesz nieruchomość jako osoba prywatna. Na dole, w stopce znajduje się mały dodatek w postaci naszego młodego adresu internetowego: stoportali.pl.

Jeśli przedłużasz ogłoszenie, to wystarczy, że zalogujesz się na stronie z użyciem swojego emaila oraz ustawionego hasła, a następnie klikniesz “przedłuż” - obok oferty. Pojawi się formularz z treścią wprowadzonego przez Ciebie ogłoszenia, a poniżej treści będzie odpowiednia opcja do zaznaczenia. Przesyłka dostarczana jest na wskazany adres firmą kurierską, więc dochodzi do Ciebie nawet w 24 godziny. Co do pytań technicznych dotyczących jakości wykonania, to już wyjaśniam, że wybrana przez nas, znana w Toruniu drukarnia używa takich parametrów:

1) druk ekosolwentowy

2) baner frontlit 510g matowy

3) oczka co +/- 50 cm

Pozdrawiam

Mariusz

If you liked this article you can add me to Twitter